UEZ2018 PROGRAM

22 Mart 2018 Perşembe

19:30

Açılış Resepsiyonu

Grand Yazıcı Restaurant

    23 Mart 2018 Cuma

    07:00

    Kahvaltı

    Grand Yazıcı Restaurant

      08:20

      Açılış Konuşmaları

      • M. Rauf Ateş – Capital & Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü
      • Özgür Maraş – Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü
      • Luciano Poli – Dow Hindistan, Orta Doğu ve Türkiye Başkanı
      08:30

      Sn Mehmet Şimşek / T.C. Başbakan Yardımcısı

      • Mehmet Şimşek – T.C. Başbakan Yardımcısı
      09:00

      Global Fırsatların Geleceği

      Global arenada hangi bölgelerin, sektörlerin ve şirketlerin daha fazla fırsat sunduğu konularının tartışılacağı oturumda, Çin, Afrika gibi geleceğin önemli ülkelerinin cazibesi de masaya yatırılacak.

      • MODERATÖR Yüksel Yıldırım – Yıldırım Holding CEO’su
      • Abdullah Kavukcu – Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı
      • Erol Bilecik – TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı
      • Gülden Yılmaz – Koton Yönetim Kurulu Üyesi
      • Ömer Kızıl – Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
      • Ümit Zaim – Derimod Yönetim Kurulu Başkanı
      10:20

      Tarımın Geleceği

      Oturumda, tarım ve hayvancılık sektöründe Avrupa ve Türkiye genelinde yapılan ve yapılması gereken çalışmalar, sektör oyuncularının hareket planı ve sürdürülebilir bir tarım sektörü için öneriler yer alacak.

      • MODERATÖR Hakan Ateş – DenizBank CEO’su
      • Ahmet Hacıince – Hacıince Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
      • Hakkı Yıldız – Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi
      • Jannes Maes – Avrupa Genç Çiftçiler Konseyi Başkanı
      • Muharrem Yılmaz – Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı
      11:10

      Dijital Gelecek

      Dijitalleşmenin gelecekte şirketleri ve toplumları nereye taşıyacağının tartışılacağı oturumda, yeni döneme ilişkin teknolojik düzeyin ne olacağı paylaşılacak.

      • MODERATÖR Colman Deegan – Vodafone Türkiye CEO’su
      • Daniel Kottke – IoT Akıllı Evler Girişimcisi ve Apple’ın İlk Çalışanlarından
      • Derya Matraş – Facebook Türkiye Ülke Direktörü
      • Hakan Binbaşgil – Akbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü
      • Murat Emirdağ – M-Factory Ventures Kurucusu
      • Peter Theo Sorgenfrei – Autonomous Mobility CEO’su
      • Thomas Frey – DaVinci Enstitüsü Gelecek Bilimcisi
      12:15 – 13:15

      CEO Buluşma – Özel Konuk: Başbakan Yardımcısı Sn. Mehmet Şimşek YAN OTURUM

      Kapalı Oturum / Özel Davet – Hosted by DKY Inşaat

        12:30

        Öğle Yemeği

        Grand Yazıcı Restaurant

          13:20

          Türkiye’nin Geleceği

          Oturumda, Türkiye’de gelecekte büyümenin zeminini güçlü ekonomik temellerin oluşturması için nelerin yapılması gerektiği, değişen küresel ekonomik dengeler içinde Türkiye’nin gelecekteki yeri ve Türkiye’nin lokomotif sektör oyuncularının gelecek planları tartışılacak.

          • MODERATÖR Cemal Kişmir – BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su
          • Osman Çelik – T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarı
          • Özgür Tort – Migros CEO’su
          • Begümhan Doğan Faralyalı – Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı
          • Nihat Özdemir – Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı
          • İzzet Garih – Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı
          • Mesut Toprak – Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı
          14:40

          Üretimin Geleceği

          Oturumda, Türkiye’de gelecekte büyümenin zeminini güçlü ekonomik temellerin oluşturması için nelerin yapılması gerektiği, değişen küresel ekonomik dengeler içinde Türkiye’nin gelecekteki yeri ve Türkiye’nin lokomotif sektör oyuncularının gelecek planları tartışılacak.

          • MODERATÖR Hüseyin Aydın – Ziraat Bankası Genel Müdürü
          • Ahmet C. Dördüncü – Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı
          • Buğra Kavuncu – BASF Türkiye CEO’su
          • Tayfun Küçükoğlu – Betek Boya Genel Müdürü
          • Temel Kotil – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü
          • Zaur Gahramanov – SOCAR Türkiye CEO’su
          15:00 – 16:00

          CEO Buluşma – “Dijital Ajanda” YAN OTURUM

          Kapalı Oturum / Özel Davet – Hosted by NGN Teknoloji

          • Özel Konuklar:
          • Arun Pudur – Pudur Corporation Kurucusu ve Başkanı
          • Daniel Kottke – IoT Akıllı Evler Girişimcisi ve Apple’ın İlk Çalışanlarından
          • Thomas Frey – DaVinci Enstitüsü Gelecek Bilimcisi
          16:00

          Toplumun Geleceği

          Toplum ve iş dünyasının geleceği kurtarmak adına çözüm önerilerinin tartışılacağı oturumda iklim değişikliği, kadınların toplumun geleceğindeki yeri, geleceğin şekillenmesinde bugünden ajandalarda yer alması gereken konular masaya yatırılacak.

          • MODERATÖR Selen Kocabaş – Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Başkanı
          • Carl Manlan – Ecobank COO’su
          • Carl Pope – Inside Straight Strategies Başkanı
          • Zainab Salbi – Women for Women International Kurucusu ve CEO’su
          16:50

          Bankacılık: Finansın Geleceği

          Sektörün önde gelen oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilecek oturumda, dünyada ve Türkiye’de finans sektöründe büyümenin yönü, dijitalleşme gibi yeni teknolojik gelişmelerin sektörün geleceğini nasıl şekillendireceği tartışılacak.

          • MODERATÖR Servet Taze – Şekerbank Genel Müdürü
          • Himmet Karadağ – Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı
          • Selim Kervancı – HSBC Türkiye Genel Müdürü
          • Serra Akçaoğlu – Citibank Türkiye CEO’su
          • Osman Arslan – Halkbank CEO’su
          20:00

          Gala Yemeği

          Grand Yazıcı Restaurant

          Gala Yemeği Konuşması:

          • Zaur Gahramanov – SOCAR Türkiye CEO’su
          • Ziya Altunyaldız – Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı
          22:30

          After Party

          Grand Yazıcı Chalet

            24 Mart 2018 Cumartesi

            07:00

            Kahvaltı

            Grand Yazıcı Restaurant

              08:30

              Gayrimenkulün Geleceği

              Son dönemin en hareketli sektörlerinden gayrimenkulde sektör oyuncularının yeni dönem ajandasında neler var? Sektörde alarm veren gelişmeler neler? Sektör gelecekte nasıl şekillenecek, talebin yönü nasıl değişecek?

              • MODERATÖR Ahmet C. Dördüncü – Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı
              • Aziz Torun – Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
              • Ali Dumankaya – DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı
              • Erden Timur – NEF İcra Kurulu Başkanı
              • Doç. Dr. Feyzullah Yetgin – GYODER Yönetim Kurulu Başkanı
              • Ziya Yılmaz – DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı
              09:40

              Global Ekonominin ve Gelişmekte Olan Ülkelerin Yarını

              Dünya ekonomisi nereye gidiyor, gelişmekte olan ülke ekonomilerinde neler olacak? Merkez bankaları penceresinden yarına yönelik tahminler…

              • MODERATÖR Özgür Tanrıkulu – McKinsey Türkiye Genel Müdürü
              • Dr. Duvvuri Subbarao – Hindistan Merkez Bankası Eski Başkanı
              • José De Gregorio – Şili Merkez Bankası Eski Başkanı
              • Ümit Leblebici – TEB Genel Müdürü
              10:00 – 12:00

              Stars of Region Yarışması / Final YAN OTURUM

              Finalistler Canlı Sunum ve Jüri Değerlendirmesi

                • Yer: Grand Yazıcı Restaurant
              • * Tüm UEZ katılımcılarına açık
                10:30

                Dijitalleşme Çağında Fırsatlar

                Endüstri 4.0’ın gündemde olduğu yeni dönemde oyunun kuralını değiştirecek dijital fırsatlar neler olacak? İş dünyası bu fırsatları yakalamak için neler yapmalı?

                • MODERATÖR İhsan Elgin – Özyeğin Üniversitesi Girşimcilik Merkezi Direktörü
                • Adnan Bali – Türkiye İş Bankası Genel Müdürü
                • Levent Çakıroğlu – Koç Holding CEO’su
                11:10

                Avrupa’nın Geleceği

                Türkiye ile AB arasındaki ilişkiler nasıl bir zemine oturacak? AB çökecek diyenler haklı mı? AB’nin geleceği nasıl şekillenecek? Ekonomik ve siyasi olarak AB’yi nasıl bir gelecek bekliyor.

                • MODERATÖR Cansen Başaran Symes – Allianz Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD Eski Başkanı
                • Anders Aslund – Atlantik Konseyi Kıdemli Üyesi
                • Hüseyin Gelis – Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su
                • Prof. Ivo Josipovic – Hırvatistan Eski Cumhurbaşkanı
                • Sir Dominick Chilcott – Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi
                12:10

                Yarının Şirketi

                Geleceğin lider ve organizasyonlarının nasıl bir profile sahip olması gerektiğinin tartışılacağı oturumda, alanında uzman isimler ve iş dünyası temsilcileri yeni iş yapma şekillerini ve yeni dönem organizasyon yapısını tartışacak.

                • MODERATÖR Kaan Gür – Alternatif Bank Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su
                • Agah Uğur – Borusan Holding CEO’su
                • Atalay Gümrah – Eczacıbaşı CEO’su
                • Philip Dunne – EY Parthenon Birleşik Krallık Başkanı
                • Paul Doany – Türk Telekom CEO’su
                • Sani Şener – TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı
                13:30

                Öğle Yemeği

                Grand Yazıcı Restaurant

                  13:30 – 14:30

                  CEO Buluşma YAN OTURUM

                  Kapalı Oturum/ Özel Davet – Hosted by DAP Yapı

                    14:20

                    Sağlığın Geleceği

                    Daha iyi performans gösteren ve sürdürülebilir bir sağlık sistemi için gerekli olan bileşenler dünyanın önde gelen bürokratları ve Türkiye’den sektör temsilcileriyle birlikte tartışılacak.

                    • MODERATÖR Hülya Güven – Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı
                    • Ab Klink – Hollanda Sağlık ve Spor Eski Bakanı
                    • Daniel Bahr – Federal Almanya Cumhuriyeti Sağlık Eski Bakanı
                    • Hamdi Akın – Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı
                    • Haluk Karabatak – Philips Türkiye CEO’su
                    • Hüseyin İnceöz – Sağlık Yatırımları Genel Müdürü
                    15:20

                    Girişimciliğin Yarını

                    Türkiye’den ve dünyadan farklı girişimci örneklerinin yer alacağı oturumda, dünyada son dönemde çığır açan girişimler ve bunların nasıl başarıyı yakaladıkları tartışılacak.

                    • MODERATÖR Kenan Bozgeyik – PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü/ Dünya Posta Birliği (UPU) İdari Konsey Başkanı
                    • Ali Sabancı – Global Girişimcilik Kongresi 2018, İstanbul Organizasyon Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı
                    • Arun Pudur – Pudur Corporation Kurucusu ve Başkanı
                    • Doron Avni – Google Kamu Politikası ve Devlet İlişkileri Müdürü
                    • Hasan Aslanoba – Aslanoba Group Yönetim Kurulu Başkanı
                    • Hendy Setiono – Baba Rafi Kebap Kurucusu ve CEO’su
                    • Sheikha Alanoud Al-Thani – Katar Finans Merkezi İş Geliştirme Direktörü
                    16:40

                    Yeni Bir Geleceğe Doğru

                    Geleceğin dünyasında yer almak isteyen şirketlere rehber niteliği taşıyacak oturumda, alanında başarılı global yatırımcıların yanı sıra Türkiye’deki şirketler dünyasını da masaya yatıracak özel konuklar yer alacak.

                    • MODERATÖR Bülent Hiçsönmez – Google Türkiye Ülke Direktörü
                    • Chockalingam Palaniappan – Softbank Enerji Yönetim Kurulu Üyesi
                    • Thomas Frey – DaVinci Enstitüsü Gelecek Bilimcisi
                    • Irene Sun – The Next Factory of the World Kitabının Yazarı
                    17:30

                    Kapanış konuşması ve Stars of Region Ödül Töreni