Hakkında

#UEZ2021

UEZ2021 HAKKINDA

ZİRVE’DE 10’UNCU YIL

Türkiye’nin en önemli iş ve ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 2012 yılından bu yana organize ediliyor. Zirve, her yıl dünyadan ve Türkiye’den birbirinden değerli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturuyor.

Şimdiye kadar Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin konuşmacıları arasında; geçmiş dönemlerdeki Başbakan Yardımcılarımız, Ekonomi ve Maliye Bakanlarımız, Gıda ve Tarım Bakanlarımız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanlarımız bulunarak zirveye değer kattılar. Global ve yerel anlamda iş ve ekonomi dünyasından; Nouriel Roubini (ekonomist), Marc Faber (ekonomist), Muhtar Kent, Hamdi Ulukaya, Christian Wulff (Almanya 2010-2012 Cumhurbaşkanı), Jack Straw, Fatih Terim, Kai Georg Diekmann, Jared Cohen, Jean Claude Trichet (Avrupa 2003-2011 Merkez Bankası Başkanı), Aziz Torun, Ali Kibar, Ali Sabancı, Begümhan Doğan Faralyalı, Andy Grignon, Ali Koç, Emine Kamışlı, Bülent Eczacıbaşı, Cem Boyner, Hüseyin Aydın (TBB Başkanı), Hüsnü Özyeğin, İbrahim Çeçen, Levent Çakıroğlu, Simon Calder, Darrel West, Mark Mulloch-Brown, Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve daha birçok değerli isim yer aldı.

2019’DA REKOR KATILIM

Zirve’ye 2019 yılında toplam 115 konuşmacı katıldı. Türkiye’den ve dünyadan 2.000 kişinin ilgiyle takip ettiği Zirve’de, sanayiden ticarete, üretimden perakendeye, finanstan eğitime kadar pek çok sektörün rekabetçiliğini sürdürebilmesi ve verimliliğini artırabilmesi adına yapılması gerekenler tartışıldı. 2021 yılında aşılama sonrası salgının sonlanma evresinde gerçekleşecek zirvede, yeni ekonomi yönetimi, kamu ve iş dünyası liderleri globalde ve yerelde yeni yükseliş ve toparlanma dönemine ilişkin konuları tartışacaklar, değerli mesajlar verecekler.

© 2019 Uludağ Ekonomi Zirvesi. Tüm hakları saklıdır. - VERİ POLİTİKASI ÇEREZ POLİTİKASI